Odhaľte tajomstvá, vďaka ktorým môže váš domov vyzerať luxusne

Ak je pred vami misia v podobe premeny vášho domova na luxusný interiér, no nemáte na to k dispozícii kopu peňazí a času, potom čítajte ďalej.

Máme pre vás niekoľko jednoduchých trikov a krokov, pomocou ktorých môže vyzerať váš domov luxusne aj pri minimálnom rozpočte.

Zamerajte svoju pozornosť na úpravu okolia okien

Závesy po celej dĺžke okna spôsobujú, že priestor je oveľa viac prispôsobený a luxusný. Ak si tyč na záclony zavesíte vysoko, budú vaše stropy vyzerať vyššie a vysoké stropy sa určite spájajú s luxusnými interiérmi.

Ak teda používate na tienenie okien závesy, uistite sa, že ste si ich zavesili po celej dĺžke steny. Tiež sa uistite, že sú vaše záclonové a závesové panely široké a majú dostatočné množstvo látky, aby vytvárali veľa záhybov, vďaka čomu budú vyzerať luxusnejšie.

Aj s kvalitnými žalúziami môže vyzerať vaše okno a interiér luxusne, ak sú v dobrom stave, z pevných materiálov a dokonale tienia otvor, cez ktorý do interiéru prúdi prirodzené denné svetlo i vzduch. Ak použijete žalúzie, v okolí okna vám navyše zostane viac miesta na dekoračné doplnky, s ktorými by ste to ale nemali preháňať.

Využite silu neutrálneho základu

Skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby pôsobil váš priestor na bývanie luxusne, je zabezpečiť neutrálnosť veľkých základných kusov v ňom. Znamená to čo najviac využiť na tieto miesta bielu, sivobielu, krémovú, šedohnedú, béžovú a sivú, na ktorých potom vzorované alebo inak farebné doplnky vyniknú naozaj dobre.

Z dlhodobého hľadiska vám to dokonca ušetrí peniaze, pretože je oveľa výhodnejšie vymieňať vankúše, prikrývky, potlače a dokonca aj koberčeky, ako kupovať každých pár rokov nové pohovky a nábytok. Pokiaľ teda chcete, aby váš štýlový nábytok Bratislava v priestore dominoval svojou krásou a tvarmi, nezabudnite ho umiestniť do pozadia v neutrálnych tónoch.

Umiestnite do priestoru zelené izbové rastliny

Použiť izbové rastliny na vyplnenie prázdnych rohov a oživenie vášho domova, je ďalší skvelý a lacný nápad. Len sa uistite, že sú vami zvolené izbové kvety dostatočne veľké, aby zaplnili priestor, v ktorom sa nachádzajú. Veľká rastlina v kvetináči pôsobí veľmi luxusne a dodá domovu tú správnu atmosféru. Podobnú silu majú aj zrkadlá, lesklé povrchy, správne osvetlenie a rôzne špeciálne úpravy stien, na ktoré nemusíte minúť všetky svoje peniaze. Tak to vyskúšajte a premeňte svoj interiér na luxusné sídlo plné harmónie.

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *