Plánujete dovolenku autom? Tieto chyby vám môžu vaše zámery prekaziť

Z rôznych dôvodov sa snažia mnohí z nás cestovať na dovolenku autom. Obavy z lietania, diskomfort a nižšie náklady majú svoje opodstatnenie. Avšak, ani cesta na dovolenku autom nemusí byť vždy ideálna, ak sa nevyhnete chybám, ktoré mnohí podceňujú.

Ak si preto chcete svoju vytúženú dovolenku autom s príchodom teplejšieho počasia naplno užiť, vyvarujte sa chybám, ktoré by vám mohli cestu autom a samotný relax v obľúbenej destinácii skomplikovať.

Preťaženie automobilu

Mnohí z nás si dovolenku autom do blízkeho a nádherného Chorvátska vyberajú z dôvodu krátkej vzdialenosti a možnosti vziať si so sebou viac oblečenia a iných potrebných vecí, ktoré sa do lietadla ani zďaleka nezmestia. Avšak, vplyvom tohto faktu sa pomerne často stáva, že auto preťažíme vysokým nákladom a jeho prevádzka je potom obmedzená.

Nadmerná záťaž a hmotnosť môže mať dokonca fatálne následky, pretože pri brzdení sa batožina môže zmeniť na nebezpečné projektily. Preto je dôležité ukladať ťažké predmety, ako sú kufre, čo najviac v strede za zadným sedadlom a ľahké predmety zbaliť na vrch. To prináša automobilu aj jeho lepšiu ovládateľnosť.

Zabudnutý repas DPF filtra

Ďalšou nepríjemnou prekážkou môže byť znefunkčnenie automobilu z dôvodu vypovedania filtračného systému, ktorý sa sadzami upchal. Aby ste sa preto dostali do stanoveného cieľa včas a bezpečne, nepodceňujte pred odchodom na dovolenku autom blikajúcu kontrolu na palubnej doske a vykonajte kompletný repas DPF filtra včas! Rovnako to platí pre celý systém vozidla, ktorý by mal byť v bezchybnom stave.

Dovolenka v hlavnej sezóne

K pomerne veľkým chybám dovoleniek autom patrí aj nevhodný termín cesty. Ak si zvolíte hlavnú sezónu, predĺžená doba cesty nebude jediný problém, s ktorým sa môžete stretnúť. Dobre si preto premyslite, kedy sa na dovolenku vyberiete. Každá krajina má svoje sviatky a prázdniny, o ktorých je dobré mať určitú vedomosť, aby ste sa na dovolenku dostali rýchlo a mali na nej aj potrebné súkromie.

GPS so zastaranými mapami

Ak idete do zvoleného dovolenkového regiónu po prvýkrát, je dobré sa vybaviť aj mapami, ktoré sú aktuálne. Platí to pre klasické aj online verzie. Navigačné zariadenie so starými mapami môže len zbytočne zavádzať a cestu na dovolenku vám predĺžiť a skomplikovať. Pred odchodom na cestu by ste si preto mali aktualizovať softvér a zaobstarať najnovší autoatlas.

Jazda cez hranice bez známky

Zrejme v každej krajine EÚ potrebujete diaľničnú známku a ani mimo hraníc únie tomu zrejme nebude inak. Aby sa vám preto dovolenka autom zbytočne nepredražila a neskomplikovala, určite si všetky informácie o nutnosti mať diaľničnú známku v danej destinácii overte. Rovnako nezabudnite na všetky bezpečnostné prvky a doplnky v aute a dobre si cestu s členmi rodiny naplánujte.

Ako sa vám páčil článok?
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *