Tipy, ako si vybrať mrazničku, ktorá uchová vaše potraviny dlhšie čerstvé

ako vybrať mrazničku

Hľadáte pomocníka, ktorý vám pomôže uchovať potraviny dlhšie čerstvé? S pomocou mrazničky ich môžete skladovať po dobu niekoľkých mesiacov až rokov. V nasledujúcich odsekoch vám prinášame krátky návod, ako si vybrať mrazničku, ktorá sa o bezpečné uskladnenie potravín bez problémov postará.

Aký typ zvoliť?

Mraznička môže byť vstavaná alebo voľne stojaca. Zatiaľ čo prvý typ umiestnite do kuchyne ako súčasť linky, druhý vám ponúka väčšiu flexibilitu. Mrazničku môžete dať kamkoľvek a v prípade potreby ju ľubovoľne premiestniť.

Iný pohľad rozdeľuje mrazničky na skriňové/šuplíkové a pultové/truhlicové. Skriňové ponúkajú prehľadné uloženie potravín do poličiek a šuplíkov. Zaberajú menej podlahovej plochy, sú orientované na výšku. Pultové mrazničky využijete skôr na zmrazenie väčších kusov potravín. Otvárajú sa zvrchu, takže nad ne nič nepoložíte. Hodia sa skôr na dlhodobé skladovanie potravín v komore.

Výkon mrazenia

Mraziaci výkon je údaj, ktorý vám prezradí, koľko kg potravín je daná mraznička schopná zamraziť v priebehu jedného dňa. Priemernej domácnosti postačí výkon 10 kg/24 h. Ak mrazíte častejšie väčšie množstvá, poohliadnite sa po mrazničke s kapacitou okolo 20 kg/24 h.

Akumulačná doba

Akumulačná doba je parameter, ktorý vám napovie, ako dlho udrží mraznička potraviny zmrazené, ak vypadne elektrický prúd. Tento údaj sa môže pohybovať od 5 až do 26 hodín.

Energetický štítok

Na energetickom štítku, nájdete energetickú triedu mrazničky. Tá môže byť označená písmenom A až G, pričom trieda A je najúspornejšia. Okrem toho tu nájdete údaj o ročnej spotrebe energie. To vám pomôže si predstaviť, koľko peňazí vás jej prevádzkovanie bude stáť.

Zaujímať vás určite bude tiež hlučnosť. Tá sa rozdeľuje do 4 tried od A po D. Mraznička z triedy A bude najtichšia.

Funkcie

Okrem základných parametrov zavážia pri rozhodovaní ponúkané funkcie. Používanie mrazničky vám spríjemní NoFrost, s ktorým vám odpadá potreba ručného odmrazovania. Zaujímavé sú tiež funkcie, ktorá zlepšujú zmrazovanie, napríklad FastFreeze či sa starajú o rovnomerné prúdenie chladného vzduchu.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *