Robotický vysávač Xiaomi Roborock S6 MaxV, odborná recenzia, test, výhody a nevýhody

Robotický vysávač a mop v jednom – Xiaomi Roborock S6 MaxV, je jedným z najinteligentnejších robotických vysávačov a jeho silné sanie vás určite nesklame. Vďaka mopovacej funkcii sa lepšie hodí do domácností s tvrdými podlahami.

Aj tie najlepšie robotické vysávače môžu naraziť na problémy, keď sa používajú v domácnosti s domácimi miláčikmi, pretože je známe, že rozmazávajú všetky väčšie nečistoty.

ako vybrať robotický vysávač?

V snahe vyriešiť tento problém prichádza Roborock S6 MaxV s dvojitými kamerami a LiDAR navigáciou, ktoré detekujú prekážky v ceste a vyhýbajú sa im.

Testovali sme tento robotický vysávač na kobercoch, dlažbe a drevených podlahách, aby sme zistili, ako si poradí s chlpmi od domácich miláčikov, rozsypanou múkou a každodennými neporiadkami.

Po recenzii na robotický vysávač S5 Max vám prinášame detaily, ako obstál v teste S6 MaxV.

Xiaomi Roborock S6 MaxV: Dizajn

Tento robotický vysávač vyzerá dosť podobne ako väčšina robotických vysávačov, ale odlišuje sa svojou vyvýšenou časťou s navigáciou LiDAR.

Táto technológia využíva laser na identifikáciu blízkych predmetov a približné určenie ich vzdialenosti. To znamená, že váš Roborock by nemal narážať do stien a nôh stola, ako je zvykom pri mnohých, menej inteligentných robotických vysávačoch.

Xiaomi Roborock S6 MaxV

LiDAR vyhľadáva predmety nad Roborockom, avšak čo menšie predmety, ktoré jeho radar nezachytí? Práve kvôli tomu má dve kamery, ktoré by mali identifikovať všetky topánky, hračky a iné predmety, ktoré mu stoja v ceste.

Keď vám príde Roborock, je na ňom pripevnená nálepka s nápisom „Na ochranu vášho súkromia sú obrázky zachytené kamerami ReactiveAI spracované v robotovi a okamžite odstránené.“ Po jej odstránení (a udelení povolenia aplikácii na snímanie obrázkov) môžete nastaviť vysávač, aby vám odosielal obrázky akýchkoľvek prekážok, ktoré mu stoja v ceste.

Nie sme si istí, akú skutočnú výhodu to ponúka – možno roztomilé obrázky vášho spiaceho miláčika? Ak však chcete využiť túto funkciu, je tu. Pokiaľ sa vám nepáči, tak na ňu môžete zabudnúť.

Vyskúšali sme niekoľko robotických vysávačov a Roborock S6 MaxV patrí medzi tie väčšie. Je nepravdepodobné, že sa zmestí pod väčšinu pohoviek, ale vďaka svojej navigácii sa pri skúšaní nezasekne. Jeho presné rozmery sú 35 x 35,3 x 9,65 cm a s hmotnosťou 3,6 kg je relatívne ťažký.

Veľa robotických vysávačov musíte kvôli vyprázdneniu koša otočiť naopak, Roborock S6 MaxV má však kôš zabudovaný v hornej časti. Stačí odklopiť zadnú vrchnú stranu a tá sa po vysunutí ľahko vyprázdni do koša.

najlepší robotický vysávač

Vysávač je dodávaný aj s nástrojom na strihanie vlasov a nahromadených chlpov z kefky, čo je príjemným a veľmi funkčným doplnkom.

Xiaomi Roborock S6 MaxV: Ako dopadol v teste

Má v ponuke veľa inteligentných funkcií, ak si aplikáciu nastavíte podľa seba. Ale aj keď nie, stále je to skvelý robotický vysávač. Má silné satie s maximom 2 500 Pa, a hoci nie je hlučný (aspoň nie tak, aby rozrušil psa), vydáva hluk podobný ručnému vysávaču.

To, čím sa Xiaomi Roborock S6 dramaticky odlišuje od ostatných možností na trhu, je jeho metodický prístup k čisteniu.

Mnoho robotických vysávačov chodí hore dole po vašej miestnosti, ako napríklad pohotovostný displej na televízore, a podobne ako tento displej, nikdy neprejde všetky kúty.

aplikácia pre robotický vysávač

Roborock S6 MaxV začína mapovaním po miestnosti, aby zistil rozmery a potom pracuje metodicky v jasných čiarach tak, aby prešiel každý centimeter podlahy a vyhol sa prekážkam, ktoré mu stoja v ceste.

Dokáže zachytiť aj veľa špiny, hoci z testovaných robotických vysávačov nie je najefektívnejší na zachytávanie chlpov domácich miláčikov. Na zvládnutie hlboko zapustených chlpov okolo pelehov domácich miláčikov stačí niekoľko prejdení, ale keďže môžete vytvoriť zóny, ktoré potrebujú ďalšie čistenie, môže týmto oblastiam venovať potrebnú zvýšenú pozornosť.

Kde má väčšina vysávačov kôš, Xiaomi Roborock S6 MaxV uchováva nádrž na vodu. Tento robotický vysávač tiež mopuje tvrdé podlahy, čo je skvelá vlastnosť, ak máte veľa tvrdého dreva alebo dlažbu.

Ak máte zmes kobercov a tvrdých podláh, musíte byť opatrní, pretože tento stroj nie je navrhnutý tak, aby nahradil najlepšie čističe kobercov.

Automaticky nezistí, či je v mopovom režime a prejde na koberec, ale vo svojej aplikácii môžete nastaviť no-mop zóny, ktorým sa Xiaomi Roborock vyhne.

robotický vysávač s mopom

Mopovacia funkcia na tomto robotickom vysávači je skutočne vynikajúca. Niektoré recenzie uvádzajú, že zanecháva mokré podlahy, ale my sme takýto problém nezaznamenali.

Mop ľahko zachytáva múku, nečistoty a každodenný neporiadok. Po dokončení jednoducho odstránite nadstavec mopu a vložíte ho do práčky.

Ak chcete túto mopovaciu funkciu používať každý deň, môžete si kúpiť balíček Roborock S6 MaxV, ktorý je dodávaný s dvoma mopovými nadstavcami, čo znamená, že keď je včerajší mop v práčke, tak môžete použiť náhradu.

Aplikácia Roborock je prekvapivo jednoduchá. Zostavenie celej mapy pôdorysu vášho domu znie náročne, ale všetku ťažkú prácu spraví vysávač.

Keď už všetko nastavíte, môžete nastavovať plány, prepínať medzi režimami čistenia a spárovať ich s inteligentnými reproduktormi Google Assistant alebo Alexa.

Jedna vec, ktorú na tomto robotickom vysávači milujeme, sú robustné gumové štetiny. Je ich iba päť, na rozdiel od kefových štetín, aké nájdete na väčšine ostatných robotických vysávačov, a pracujú na zhromažďovaní nečistôt z rohov bez toho, aby sa zamotávali a znečistili.

Tieto štetiny vrhajú akékoľvek nečistoty alebo prach do dráhy vysávača ako prechádza popri kuchynských skrinkách a okolo nábytku, čo rozširuje jeho čistiaci záber.

Xiaomi Roborock S6 MaxV: Cena verzus hodnota

Treba si uvedomiť, že vysoká cena tohto robotického vysávača je čiastočne spôsobená tým, že ponúka mopovanie aj vysávanie. Ak je váš dom z veľkej časti pokrytý kobercami, tento univerzálny stroj jednoducho nevyužijete naplno.

Náš verdikt

Roborock S6 MaxV je fantastický robotický vysávač s inteligentnými funkciami, ktoré bránia prekážkam a zabraňujú rozlievaniu a rozmazávaniu.

Dodáva sa s mopovacími nadstavcami a mapovaním domu zo smartphonu, takže ho môžete monitorovať a ovládať na diaľku.

Výhody

  • Efektívne čistenie
  • Vyhýba sa prekážkam
  • Funkcie mopovania a vysávania 
  • Jednoduchá aplikácia
  • Dlhá výdrž batérie

Nevýhody

  • Vyššia cena
  • Nie je ideálny pre domácnosti s množstvom kobercov

Mali by ste si kúpiť Xiaomi Roborock S6 MaxV?

Porovnanie cien

Ak ste ochotní buchnúť sa po vrecku za inteligentný a tichý robotický vysávač s dlhou výdržou, S6 MaxV je pre vás ten pravý.

Má dlhú výdrž batérie a úspešne sa vyhýba prekážkam, ako sú nábytok, topánky a prípadné väčšie nečistoty, ktoré by mohol rozniesť po vašom príbytku.

Tento robotický vysávač odporúčame ľuďom, ktorí majú podlahy z tvrdého dreva, pretože jeho mopovacia funkcia je najvhodnejšia na dlažbu a drevo. Ak však máte zopár oblastí s kobercami, môžete ich ľahko vylúčiť z mopovacej funkcie na Roborock mape.

V prípade, že preferujete klasický vysávač, prečítajte si náš článok ako si vybrať vysávač, kde vás prevedieme jednotlivými typmi, dôležitými funkciami a pokúsime sa vám pomôcť správne rozhodnúť.

4.8/5 - (6 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *