Tajomstvo (The Secret) – Rhonda Byrne. Recenzia na knihu

The Secret, alebo po slovensky Tajomstvo, je kniha určená pre motiváciu a sebarozvoj. Rhonda Byrne, televízna producentka, ju vydala v roku 2006. V ten istý rok vyšiel aj rovnomenný dokumentárny film, ktorý súvisí s myšlienkami knihy. Celkovo sa predalo viac než 9 miliónov výtlačkov po celom svete a vzbudila naozaj veľkú pozornosť.V samotnej knihe nájdete v podstate návod na spokojný, úspešný a šťastný život vo všetkých oblastiach, či už vo finančnej, pracovnej alebo rodinnej sfére.

Najlepšie cena

Knižná recenzia Rhonda Byrne – Tajomstvo

Svoju filozofiu autorka tejto knihy postavila na teórii, že každá myšlienka človeka sa do niečoho pretaví. Ak človek po niečom naozaj túži, tak to aj dosiahne. Túto knihu neviem zhodnotiť veľmi objektívne, nakoľko s ňou absolútne nesúhlasím a pripadá mi ako vymývanie mozgov. Nechcem byť zlá, ale neverím knihám, ktoré majú byť akýmsi návodom na “šťastný život”. Samozrejme, niektoré princípy môžu fungovať a pravdepodobne aj fungujú, pretože viera (či už v Boha alebo v niečo iné) ľuďom často pomáha v ťažkých časoch.

V prípade, ak ste skeptický k týmto názorom podobne ako ja, tak sa tejto knihe (alebo presnejšie, celkovo motivačnej literatúre) radšej vyhnite, lebo ju pravdepodobne ani nedočítate do konca. Ešte mi veľmi prekážala jedna vec. Autorka totiž ako príklady ľudí, ktorý poznali „Tajomstvo“ uvádza rôznych známych ľudí ako sú Shakespeare, Beethoven alebo Einstein. Hovoriť za mŕtvych ľudí a prezentovať svoj názor ako ich, mi pripadá nanajvýš zvláštne. Okrem toho som získala miernu alergiu na myšlienku, že som „najsilnejší magnet vo vesmíre“.

Prišlo mi to ako zmes svojpomoci, spirituality, psychológie, filozofie a trochu aj biznisu. Od samého začiatku bolo zrejmé, že toto nie je ten druh knihy, ktorý dostane veľa priemerných recenzií. Väčšina čitateľov bude súhlasiť s 1-hviezdičkovým alebo 5-hviezdičkovým hodnotením. Znamená to, že ju buď milujete, alebo nemáte vôbec radi, nič medzitým. Avšak v jednom s knihou bude súhlasiť asi každý, a síce s tým, že je veľmi dôležité ako máme nastavenú myseľ. 

Na druhej strane je veľká skupina ľudí, ktorým sa kniha The Secret od Rhonda Byrne páčila a určite to nechcem odsudzovať, pretože verím, že niektorým mohla kniha naozaj pomôcť. Obsah knihy je taký jednoduchý, ako len môže byť. Autor používa úplne jednoduchý štýl písania a nič nie je zložité. Čo však vyniká najviac, je obrovské množstvo citátov z iných kníh a od množstva autorov. Chvíľu si to trvalo zvyknúť, ale nemám na to žiadne výhrady. Snaží sa posunúť postoj človeka k nastoleniu pozitívneho myslenia, k cvičeniu adaptácie Tajomstva. Byrne ide nad rámec toho, aby nechal princípy zapadnúť opakovaním obsahu v celej knihe, ale to nie je v duchovnosti či filozofii až také nezvyčajné.

Najlepšie knihy od Rhonda Byrne

Je to v podstate celkom reálny pohľad na to, o čom premýšľate a o čom hovoríte, je to potom aj to, čo môžete získať. Kam smeruje pozornosť, tam prúdi energia. Ak budete neustále hovoriť o tom, že ste na mizine, chorí alebo depresívni, potom sa to môže aj stať. Aj keď váš bankový účet, zdravie alebo mentálna dispozícia nie je momentálne tam, kde by ste chceli byť, máte veľkú silu urobiť krok za krokom všetko pre to, aby ste šli tým správnym smerom.

Bez ohľadu na to, aká nepriaznivá je situácia, určite musí existovať niečo, čo vás robí šťastnými, niečo, za čo ste v podstate vďační. Úžasní priatelia a rodina, milujúci domáci miláčikovia, strecha nad hlavou, dlhoročná zbierka alebo obľúbený koníček, atď. Nemôžete ovládať všetko, čo iní robia alebo hovoria, ale môžete si vybrať svoju reakciu, skutočne si môžete vybrať, ako sa chcete cítiť a aj keď všetci čelíme výzvam, môžeme sa rozhodnúť urobiť to najlepšie, čo vieme.. a to v každom okamihu.

Kniha Tajomstvo prináša užitočné informácie spísaných z ezoterických duchovných a vedeckých textov do zjednodušeného, ​​ľahko praktizujúceho vzorca. Ak ste čakali, že to bude kniha typu duchovného alebo pozitívneho myslenia, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám bude páčiť. Dôležitosť naplnenia mysle pozitívnymi, konštruktívnymi myšlienkami je vysvetlená veľmi podrobne a zároveň poskytuje meditatívny a relaxačný zážitok z čítania. V konečnom dôsledku je na každom z nás, ako s posolstvom knihy naložíme a nakoľko si ho pripustíme k telu.

Najlepšie cena
4.2/5 - (9 votes)

1 thoughts on “Tajomstvo (The Secret) – Rhonda Byrne. Recenzia na knihu

  1. Bc, Ing. Tomas Krajnik, Esq says:

    mas pravdu aj mne to pripada ako zlo, diabol dava moc a funkcie tym co nema, boh je spravodlivy, to ze niekomu neico vyjde po com tuzi a ide si za tym a riesi to nemusi znamenat ze si to pritiahol jedna napsiala na youtube

    falešná nebezpečná praktika, zničilo mi to život je mi líto že jsem tohle někdy viděla byla jsem naivní kéž bych to nikdy neviděla.

    https://www.youtube.com/watch?v=P5OXP3GSUM0 to je ze je to zlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *