Vianočný darček pre deti aj rodičov – herná konzola Xbox

Od realistickej grafiky, cez prenosné vreckové zariadenia až po vznik virtuálnej reality si toho môžete na modernom hraní vychutnať veľa. Existuje celá rodina konzol Xbox One, ktoré vám možu urobiť radosť. Rôzne konzoly, každá s rôznymi výhodami, ale všetky s rovnakou spoločnou hodnotou: hranie všetkých skvelých hier pre Xbox One, ktoré sú dnes aj v budúcnosti k dispozícii. Xbox herné konzoly patria aj medzi najobľúbenejšie Vianočné darčeky.

vianočné darčeky Xbox One

Rozhodnutie o kúpe je preto teraz ťažšie. Mali by ste minút ďalšie peniaze na Xbox One S, keď existujú iné, možno lacnejšie možnosti za vaše peniaze? Alebo začnete šetriť na novšiu a zatiaľ najvýkonnejšiu konzolu, Xbox One X?

Dúfajme, že práve s týmto vám dokážeme pomôcť.

Xbox One od Microsoftu má čo ponúknuť všetkým vekovým skupinám a záujmom. Existuje viac ako 1300 hier, ktoré si môžete vychutnať, od plošinových hier až po športy a strieľačky.

Všetky najnovšie série trhákov, ako napríklad FIFA, Call of Duty a Halo 5, môžete hrať sólo alebo s priateľmi alebo inými hráčmi online prostredníctvom služby Xbox LIVE. Xbox One je tiež viac než len herná konzola.

Môžete si stiahnuť svoje obľúbené streamovacie aplikácie ako YouTube, BBC iPlayer a Netflix a pomocou mediálneho centra Xbox sťahovať filmy, televízne programy, nové (a staré) hry a hudbu priamo do svojej konzoly.

herná konzola Xbox

Xbox One X

Je to najvýkonnejšia konzola na svete. Hry sa hrajú lepšie na Xbox One X. Vďaka o 40% vyššiemu výkonu ako ktorákoľvek iná konzola zažijete pohlcujúce skutočné hranie v rozlíšení 4K.

Populárne tituly vyzerajú skvele, fungujú hladko a rýchlo sa načítajú aj na obrazovke s rozlíšením 1080p. Xbox One X funguje aj so všetkými vašimi hrami a príslušenstvom pre Xbox One, ako aj s Xbox Live, najpokročilejšou sieťou pre viacerých hráčov, ktorá vám ponúka viac spôsobov hrania.

Hry sa hrajú lepšie na Xbox Series X. Vychutnajte si o 40% vyšší výkon ako ktorákoľvek iná konzola

➡ Objavte 6 teraflopov grafického výkonu. Hry sa na konzole Xbox One X sa hrajú lepšie ako kedykoľvek predtým

➡ Maximalizujte herný výkon s rýchlosťou 12 GB grafickej pamäte GDDR5

➡ Neprídete o žiaden snímok pri priepustnosti pamäte 326 GB/s

eTip: Thrustmaster FERRARI 458 SPEDER Xbox One – kompatibilita s Xbox Series X). Ide o repliku skutočného volantu a pedálov Ferrari.

voland a pedále Ferrari na Xbox

6 teraflopov grafického výkonu poskytuje lepší herný zážitok

➡ Ponorte sa do svetov vytvorených pre skutočné 4K hranie, kde akcia ožije pomocou vyrovnávacích pamätí s rozlíšením 2160p

➡ Vychutnajte si brilantné grafické detaily vo svetle, tieni a odrazoch pomocou vysokého dynamického rozsahu a širokého farebného gamutu

➡ Vyskúšajte prémiový zvuk, ktorý vás dostane do centra priestorového zvuku

➡ Streamujte a nahrávajte herné klipy v rozlíšení 4K pri rýchlosti 60 FPS

*Vyžaduje sa širokopásmový internet (účtujú sa poplatky ISP).

eTip: Aj napriek tomu, že Xbox One X je doteraz najmenšou konzolou od spoločnosti Microsoft, teší sa veľkej obľube vďaka kvalitnému výkonu z pohľadu procesora, ako aj grafiky –  Porovnanie cien a recenzie.

Xbox One X

Hrajte s najväčšou komunitou hráčov v najpokročilejšej sieti pre viacerých hráčov

➡ Nájdite priateľov, súperov a spoluhráčov v najlepšej globálnej hráčskej komunite

Špecializované servery Xbox Live maximalizujú výkon zabezpečením stability, rýchlosti a spoľahlivosti

➡ Súťažte, pripájajte sa a zdieľajte na rôznych platformách s hráčmi na Xbox One a Windows 10

➡ Získajte 2-4 hry zadarmo každý mesiac so službou Xbox Live Gold

*Online multiplayer si vyžaduje Xbox Live Gold (predáva sa osobitne). Obmedzený počet hier podporuje hranie naprieč konzolami; ďalšie hry sa pridajú. Na hranie hier zadarmo je potrebné aktívne členstvo Microsoft Xbox Live Gold.

Microsoft Xbox Live zlatá karta

 Zahŕňa 4K Blu-ray prehrávač a streamovanie videa v 4K

➡ Sledujte Blu-ray™ filmy v úžasnom rozlíšení 4K Ultra HD

Streamujte 4K video na Netflixe, Amazone, Hulu a ďalších

➡ Či už hráte, sledujete alebo streamujete, Xbox One X poskytuje vynikajúcu grafiku s technológiou HDR

➡ Pozerajte sa na svoju televíziu v novom svetle – hry na Xbox One X vyzerajú skvele aj na 1080p obrazovke

Xbox One S

Xbox One S je štandardná verzia konzoly, pre hráčov je však stále skvelou voľbou. Nie je taký výkonný ako One X, ale ponúka HDR, streamovanie 4K a zabudovaný Ultra HD Blu-ray prehrávač. Dodáva sa s možnosťami úložiska 500 GB a 1 TB, takže si môžete uložiť veľa filmov, hier a iného obsahu.

Funkcie Xbox One S

➡ Streamujte filmy, televízne programy a hry v rozlíšení 1080p Full HD

➡ 1,31 teraflopov grafického výkonu pre ohromujúci vizuál

➡ Pohodlne streamujte a nahrávajte klipy z hier vo Full HD

➡ Kompatibilný s Xbox Live

Prírastok do Xbox rodiny z roku 2016 sa stal novým základným modelom. Má zhruba polovičnú cenu v porovnaní s Xbox One X, ale stále ponúka niektoré výhody z premakanej konzoly.

Xbox Series S je o 40 percent menší ako pôvodný Xbox One a aj keď neexistujú žiadne interné vylepšenia v zmysle „lepších“ hier a grafiky, má niektoré dôležité vlastnosti a výhody, vďaka ktorým vynikne.

Prvým je 4K video výstup. Xbox One S bola prvou konzolou, ktorá mala výstup v natívnom rozlíšení 4K, hoci je obmedzené na videoobsah. Hry je možné zlepšiť od 1080p, ale skutočné 4K hranie je vyhradené pre Xbox One X.

Vďaka tomu môžete sledovať aj 4K UHD Blu-ray disky. Xbox One S je asi najlacnejší 4K Blu-ray prehrávač na trhu, čo je samo o sebe pozoruhodné. Má tiež IR blaster pre ľahšie diaľkové ovládanie ostatných AV komponentov.

eTip: Ak nemáte televízor so 4K rozlíšením a neponáhľate sa so streamovaním a prehrávaním obsahu v tomto rozlíšení, ale namiesto toho chcete iba výkonnú hernú konzolu, potom Xbox One S (1TB) je pre vás ideálnou voľbou –Porovnanie cien a recenzie.

Xbox One S

Xbox One S je možné používať vertikálne, čo je oproti pôvodnému modelu novinka a zbavilo sa obrovskej výkonnej tehly. Ovládač bol tiež prerobený pre rok 2016 s upraveným dizajnom, ktorý obsahuje zadné uchopiteľné časti a Bluetooth pre jednoduchšie použitie s vecami inými ako Xbox.

Niet pochýb o tom, že Xbox One S stojí za požadovanú cenu, aj keď len kvôli tomu, aby bol 4K Blu-ray prehrávačom. Pridajte ku tomu hernú konzolu a máte poriadny balíček.

 Technické špecifikácie pre Xbox One herné konzoly

KategóriaXbox One XXbox One S
Processor8-jadrový procesor s frekvenciou 2,30 GHz8-jadrový vlastný procesor AMD s frekvenciou 1,75 GHz
Úložisko1TB (môže byť oznámených viac možností)500 GB, 1 TB alebo 2 TB vydanie
Pamäť12 GB GDDR5 RAM pri 6,8 GHz s priepustnosťou pamäte 326 GB/s8GB DDR3 RAM
Grafika6 GPU teraFLOPS pri 1,172 MHz, 40 výpočtových jednotiekVlastný grafický procesor Radeon s 1,23 teraflopov
PortyVstup HDMI; Výstup HDMI; jeden predný USB 3.0; dva USB 3.0 vzadu; IR prijímač/blaster; SPDIF digitálny zvuk; EthernetVstup HDMI; Výstup HDMI; jeden predný USB 3.0; dva USB 3.0 vzadu; IR prijímač/blaster; SPDIF digitálny zvuk; Ethernet
Optická jednotka4K UHD Blu-ray4K UHD Blu-ray
najlepšia herná konzola

Ktorú konzolu by ste si mali kúpiť?

Toto rozhodnutie môžete urobiť iba vy, ale my vám môžeme dať zopár praktických odporúčaní.

➡ Ak chcete hrať najnovšie hry ako nikdy predtým, s vylepšenou grafikou (dokonca aj pri 1080p) a rozlíšením Ultra HD, možno si predsa budete chcieť vybrať Xbox One X.

➡ Ak si potrpíte na 4K videu, Xbox One S alebo Xbox One X sú tu pre vás. Xbox One S je momentálne asi najlacnejší 4K UHD Blu-ray prehrávač na trhu a herná konzola ako bonus.

➡ Ak je priestor najdôležitejší, zvoľte skôr ktorúkoľvek hernú konzolu Xbox One S alebo One X, ako ich staršiu verziu. Môžete ich postaviť zvisle, sú výrazne menšie a nemajú gigantický externý zdroj napájania, ktorý by bolo tiež niekam schovať.

➡ Ak chcete minúť čo najmenej, vyberte si pôvodnú (staršiu) konzolu. Nie je na nej nič zlé, ale je veľká a chýba jej 4K výstup.

Už si len vybrať vašu obľúbenú hru a užiť si plnohodnotný zážitok – Výber hier a porovnanie cien.

najlepšie hry na Xbox One

Ďalšie tipy na najlepšie hry roku 2020:

Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť “cache” na svojej Xbox hernej konzole?

Ak váš Xbox zaostáva a nebeží tak ako by mal, ak hráte napríklad online, je potrebné vyčistiť jeho medzipamäť. Postup je jednoduchý a výsledok resetovania vás určite poteší a vy sa budete môcť opäť nerušene venovať pohodovému hraniu.

Ďalšou možnosťou spomalenia môže byť aj aktualizácia, ak sa konzola nesprávne nakonfigurovala. Odstráňte položky, ktoré už nie sú potrebné na pevnom disku Xbox-u a zároveň vymažte vyrovnávaciu pamäť. Týmto krokom sa uvoľní miesto na jednotke a zrýchli sa chod konzoly.

Cache na vašom Xbox One ukladá dáta a v prípade potreby k nim pristupuje. Pri dlhodobom hraní viacerých hier môže byť medzipamäť uviaznutá a zahltená z veľkého množstva dát, ktoré ukladá a používa.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte vyžaduje fyzické resetovanie konzoly.

Xbox One – ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť?

➡ Najskôr zastavte hru, ktorú hrátete a uložte si ju.

Vypnite konzolu stlačením a dlhším podržaním vypínača na prednej strane Xbox konzoly.

➡ Počkajte, kým sa konzola úplne nevypne.

➡ Odpojte napájací kábel konzoly, nie však zo zásuvky, ale priamo zo zadnej strany samotnej konzoly.

Počkajte niekoľko minút, aby ste mohli pamäť resetovať / vyčistiť.

Pripojte napájací kábel do zadnej časti konzoly Xbox (uistite sa, že druhý koniec napájacieho kábla z konzoly je správne zapojení do elektrickej zásuvky).

Pripojte napájaciu tehlu a počkajte, kým sa biela farba zmení na oranžovú (ak váš Xbox nemá napájaciu tehlu, jednoducho počkajte 10 minút a potom stlačte tlačidlo napájania pre Xbox).

➡ Keď svetlo na napájacej tehle svieti na oranžovo, stlačením vypínača na konzole ju znova zapnite.

➡ Po opätovnom zapnutí Xbox konzoly sa vyrovnávacia pamäť vyčistí a mala by bežať plynulejšie a rýchlejšie.

4.9/5 - (15 votes)

2 thoughts on “Vianočný darček pre deti aj rodičov – herná konzola Xbox

  1. Matrix:) says:

    Na Vianoce som ako darcek dostal Xbox OneX, musim skonstatovat, ze je to zavislost:)) Grafika, herna kvalita, vsetko slo rokmi milovymi krokmi vpred

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.