Recenzia na matrac Dormeo – je matrac S Plus ideálny pre páry?

V našej recenzii matraca Dormeo S Plus sme preskúmali prispôsobiteľné možnosti matraca zamerané na páry s rôznymi preferenciami v oblasti spánku – môže to byť vaše vysnívané riešenie? Matrace Dormeo sú navrhnuté v Taliansku a vyrábajú sa v Európe a táto značka je už desať rokov významným hráčom na trhu s pamäťovou penou. Špecializuje sa na najnovšiu viskoelastickú pamäťovú penu s otvorenými bunkami, ktorá je v podstate priedušnejšia ako pamäťová pena prvej generácie a matrace Dormeo sú podľa nich navrhnuté tak, aby vyhovovali “každému”. Odvážne tvrdenie vzhľadom na to, že spánkové preferencie každého človeka sú individuálne, ale najlepšie matrace by mali byť čo najviac prispôsobené, takže sme to chceli otestovať.

Dormeo matrac S Plus, ktorý sme testovali, má vďaka svojej dvojitej flexibilite pohodlia väčšiu šancu ako väčšina ostatných matracov osloviť masy. V skratke, matrac je rozdelený na dve polovice a každú z nich možno preklopiť medzi tvrdou alebo mäkkou stranou (nám sa zdala stredne tvrdá). Ak teda jeden z partnerov uprednostňuje tvrdosť podobnú prknu a druhý potrebuje mäkkosť podobnú oblakom, matrac S Plus by mohol byť práve preto ideálnym riešením. Zhodnotili sme, či táto funkcia naozaj funguje a či by mohla pomôcť párom lepšie spať.

Dormeo S Plus matrac – recenzia

Matrac S Plus má USP, s ktorým sme sa predtým ani potom nestretli. Poťah sa rozopne a matrac vo vnútri je rozdelený na dve časti. Každý matrac sa dá prevrátiť a z jedného konca na druhý, čo poskytuje tieto štyri iterácie:

  • pevný s oporou ramien
  • pevný s oporou bokov
  • mäkký s oporou ramien
  • mäkký s oporou bokov

Po zapnutí oboch matracov späť do poťahu nerozoznáte, že ide o dva samostatné celky a uprostred nie je žiadna nepríjemná priekopa, čo je plus. Vyskúšali sme všetky štyri úrovne pohodlia, aby sme mohli poskytnúť komplexnú správu. Počnúc tvrdou stranou matraca pri nastavení podpory ramien bol náš konečný verdikt – príliš tvrdý. Ráno nás boleli ramená a nakoniec sme spali na chrbte, čo nie je dobré pre chrápanie.

Vytrvali sme ešte niekoľko nocí, kým sme matrac otočili na tvrdý s podporou bokov, a úľava bola citeľná. Ani jeden z nás nepotrebuje veľkú podporu bedier, ale obaja sme v tomto režime spali podstatne lepšie. Pri hľadaní ešte väčšej poddajnosti sme sa otočili na mäkkú stranu. Najprv v režime ramien, ktorý bol napodiv opäť príliš tvrdý, a potom v režime bokov, kde sme konečne našli mäkkosť, o ktorej sa píše v brožúre.

Keďže matrac S Plus je celý z peny, a to z pomerne pevnej peny, prenos pohybu bol minimálny, nech sme matrac polohovali akokoľvek. V režime bedrového kĺbu bol o niečo výraznejší, ale nie nadmerne. Pri záťažovom teste, pri ktorom sme na matrac položili ťažké liatinové závažie, aby sme zistili, ako hlboko sa prepadne, bolo zaujímavé, že medzi tvrdou a údajne mäkkou stranou bol rozdiel len 1 cm. Záťaž sa tiež potopila na okrajoch viac, ako by sme očakávali, čo znamená, že podpora okrajov nie je taká dobrá, ako by mohla byť.

Pri vizuálnej kontrole vyrovnania chrbtice počas našej recenzie matraca Dormeo sme mohli celkom zreteľne vidieť, ako sú podopreté boky, keď spíte s matracom na jednom konci, a potom ramená, keď je matrac otočený (zhora nahor). Celkovo vyzerala chrbtica pohodlne zarovnaná bez nepríjemností v oblasti krku alebo ramien. Celkovo to trvalo niekoľko nocí, ale nakoniec sme našli svoje dokonalé úrovne pohodlia a opory – ktoré, ako sa ukázalo, boli vlastne rovnaké, takže geniálny nápad s rozdeleným matracom bol pre našu testerku a jej partnera skôr zbytočný! Môžeme však potvrdiť, že matrac Dormeo S Plus poskytuje slušný spánok bez akéhokoľvek potenia alebo prehrievania a s radosťou by sme ho mali na našej posteli navždy.

Tvrdosť matraca Dormeo S Plus

Čo sa týka tvrdosti, súhlasili by sme s hodnotením spoločnosti Dormeo, že ich matrace (a najlepšie vankúše) sú o niečo tvrdšie, dokonca aj na “mäkkej” strane ich výrobkov. Na tvrdej strane by ste mali byť schopní spať na prednej alebo zadnej strane bez toho, aby ste si zbytočne zaťažovali krk. Na odvrátenej strane, ktorú spoločnosť Dormeo označuje za mäkkú, by sme ju hodnotili ako stredne tvrdú – a práve na tejto strane sme spali pokojne na boku. Vaše skúsenosti s tvrdosťou s najväčšou pravdepodobnosťou priamo súvisia s telesnou hmotnosťou. Čím ste ťažší, tým je matrac pre vás mäkší.

Veľkosť a cena matraca Dormeo S Plus

Matrac Dormeo S Plus z pamäťovej peny je v podstate v strede cesty, pokiaľ ide o cenu – nie je ani super dostupný, ani príliš drahý.

Rozpis (orientačných) cien podľa veľkosti:

  • Jednolôžkový (80 x 190 cm) – 449,99 EUR, (80 x 200 cm) – 351,99 EUR, (90 x 190 cm) – 449,99 EUR
  • Dvojlôžkový (140 x 190 cm) – 679,99 EUR, (140 x 200 cm) – 729,99 EUR
  • Kráľovsk7 (160 x 190 cm) – 799,99 EUR, (160 x 200 cm) – 687,99 EUR

Kúpou matraca získate 60-dennú skúšobnú dobu na spanie (vrátenie peňazí alebo výmenu) a veľkorysú 15-ročnú záruku.

Z čoho je vyrobený matrac Dormeo S Plus?

Najlepší spôsob, ako pochopiť, že jeden matrac ponúka štyri úrovne pohodlia, je pozrieť si toto video od spoločnosti Dormeo, ktoré obsahuje vysvetlenie nastaviteľných častí matraca.

Pokiaľ ide o samotné materiály použité na dosiahnutie tohto cieľa, sú tu dve vrstvy pamäťovej peny Ecocell, jedna mäkká, druhá tvrdá, ktoré obklopujú “pružiny” (Octasprings) vyrobené z pamäťovej peny, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali odraz. Poťah Climalite sa stará o odvod vlhkosti (čo je skvelé pre dobrú hygienu spánku) a v skutočnosti sú vrstvy peny a pružiny tiež priedušné, čo je dôvod, prečo sme si obaja užívali spánok bez potenia. To je dobrou predzvesťou, keď príde čas na čistenie matraca, ale aj tak by sme odporúčali investovať do kvalitného chrániča matraca aj pre vašu posteľ.

eTip: Chránič na matrac Fresh.

Chrínič na matrac Dormeo

Ako vonia matrac?

Ide o matrac na báze peny, takže môžete očakávať určitý stupeň zápachu, ale keď sme ho rozbalili, nebol vôbec príliš silný a vôbec by nás neodradil od kúpy. Zápach nového matraca sa rozptýlil až po viac ako týždni. A čo je najlepšie, vôňa nebola dostatočne silná, aby sme ju zaregistrovali, keď sme si ľahli do postele, a neovplyvnila náš spánok.

Nevýhody matraca Dormeo S Plus

Počas nášho testovania matraca Dormeo bolo obracanie matraca a opätovné zapínanie poťahu trochu namáhavé, ale z dlhodobého hľadiska to stálo za námahu. Je tiež hlboký len 20 cm, čo spôsobilo, že štandardné posteľné plachty boli voľné a posteľ celkovo trochu nízka. Ale okrem toho sme toho naozaj nemohli veľa vytknúť!

Pre koho je matrac Dormeo S Plus najlepší?

Je ideálny pre páry, ktoré rady spia v rôznych polohách a vo všeobecnosti uprednostňujú rôzne úrovne tvrdosti matraca, ako aj pre všetkých, ktorí hľadajú flexibilné pohodlie, pretože je nastaviteľný tak, ako žiadny iný matrac. Existuje možnosť, ktorá vyhovuje všetkým typom spáčov, takže ak ste pripravení stráviť čas hľadaním svojej ideálnej polohy, nemali by ste využiť záruku 60 nocí spánku. Ak ste s partnerom zvádzali boj o dokonalý matrac, určite vám odporúčame vyskúšať matrac Dormeo S Plus. Je to tiež dobré riešenie pre ľudí, ktorí nemajú čas ani energiu na to, aby sa trápili s posielaním matracov späť – so štyrmi možnosťami komfortu je oveľa väčšia šanca, že nájdete ten, ktorý vám bude vyhovovať.

Uvítali by sme však väčší rozdiel medzi tvrdou a mäkkou stranou. Uvedené video sme si museli pozrieť dvakrát, aby sme zistili, ktorá strana je tvrdá a ktorá mäkká (ružová = tvrdá, sivá = mäkká). Prevracanie matraca v poťahu sa nám nezdalo obzvlášť ľahké. Opätovné zipsovanie si vyžadovalo dve osoby a trochu svalovej práce. To je však cena, ktorú zaplatíte za to, že matrace do seba zapadajú naozaj pevne a nespadne vám medzera medzi nimi. Keď nájdete svoje ideálne nastavenie, pravdepodobne sa už nebudete musieť zipsu dotknúť, čo sme zistili počas našej recenzie matraca Dormeo.

Recenzie online kupujúcich na Dormeo S Plus matrac

V čase písania tohto článku odporúčala matrac S Plus väčšina zákazníkov spoločnosti Dormeo (veľmi vysoké hodnotenie 4,85 z 5-tich hviezdičiek z takmer 140-tich hodnotení) s veľkým nadšením o znížení bolestí, kvalitnom spánku a dokonca aj o vyliečení nespavosti. Väčšina ľudí vyhlásila, že je dobre vyrobený a veľmi kvalitný, zatiaľ čo iní zistili, že chvíľu trvá, kým si nájdu svoju ideálnu stranu/pozíciu, ale sú radi, že tomu venovali čas. Objavilo sa niekoľko sťažností, že mäkká strana nie je až taká mäkká, ako sa očakávalo.

recenzie na matrace Dormeo
4.8/5 - (5 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *