Umývadlová batéria, ako vybrať najlepšiu, tipy, rady a inšpirácie

Rozhodovanie, ktorú umývadlovú batériu si vyberiete, je vždy oveľa ťažšie ako si myslíte, je preto dôležité vziať do úvahy nižšie uvedené tipy, aby ste si vybrali tú pravú umývadlovú batériu, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašej kúpeľni.

ako si vybrať umývadlovú batériu?

Veľkosť umývadlovej batérie

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred výberom umývadlovej batérie, je veľkosť vašej kúpeľne alebo kuchyne. Existuje veľké množstvo veľkostí a štýlov umývadlových batérií, na začiatku postačí rozhodnúť sa, či sa bude lepšie hodiť väčšia alebo menšia batéria. 

Ak kupujete umývadlovú batériu do kúpeľne pre hostí za účelom umývania rúk, budete potrebovať niečo menšie, čo nebude dominovať miestnosti a bude vhodné na hygienu.

eTip: SAPHO – LATUS stojanková chrómová umývadlová batéria. Jej charakteristikami sú priame línie a kubistický štýl.

stojanková chrómová umývadlová batéria

Na druhej strane, ak kupujete umývadlovú batériu pre svoju hlavnú kúpeľňu, budete potrebovať niečo väčšie.

Vždy pamätajte na to, že vstavané kúpeľňové skrinky vám pomôžu ušetriť viac miesta v porovnaní s voľne stojacimi umývadlami.

eTip: Stredobod pozornosti vo vašej kúpeľni by mohla prevziať umývadlová batéria SLEZAK-RAV – vysoká SEINA. Jej unikátnosť zvýrazňuje farba stará mosadz.

umývadlová batéria stará mosadz

Štýl umývadlovej batérie

Okrem veľkosti umývadlovej batérie musíte hľadať aj niečo, čo má skutočný nóbl nádych a môže ladiť s vašim celkovým dekórom. Či už chcete niečo štýlovejšie a elegantnejšie, alebo chcete jednoduché umývadlo s podstavcom, štýl je osobný a neexistuje nesprávna alebo správna voľba. Všetko závisí len na vás.

eTip: Kúsok extravagancie a jedinečnosť ponúka jednopáková umývadlová batéria TRES s otvoreným vodopádom. V ponuke je vo viacerých farebných odtieňoch.

umývadlová batéria s vodopádom

Chrómová, matná, lesklá, zlatá, brúsená alebo farebná. Povrchové úpravy umývadlových batérií prinášajú finálny dojem a kúpeľni dodajú štýl.

eTip: Umývadlová batéria REA – Duet zlatá. Je prispôsobená na montáž na umývadlo. Vyrobená je z mosadze a ponúka luxusný dizajn a príťažlivé hladké línie. Poteší aj veľmi priaznivá cena.

luxusná batéria

Umývadlové batérie sú dodávané v rôznych štýloch, veľkostiach a tvaroch, z ktorých si môžete vybrať. Výnimkou už nie je ani čierna farba. Majte na pamäti aj nevyhnutnú každodennú údržbu.

Odporúča sa po použití utrieť čiernu umývadlovú batériu mäkkou handričkou do sucha, aby na povrchu nezostávali škvrny od vody.

eTip: Umývadlová batéria CREEKčiernej matnej farbe s elegantnou zlatou pákou.

čierna umývadlová batéria

Celý tón vašej kúpeľne môžete nastaviť správnym zosúladením umývadlových batérií s ostatnými vecami v kúpeľni. Mali by ste sa rozhodnúť pre niečo, čo dopĺňa celkovú atmosféru a vzhľad vašej izby. Brúsené povrchy dokážu vniesť punc sofistikovanosti.

eTip: Fanúšikov retro štýlu môže potešiť pohľad na unikátnu umývadlovú batériu Reitano Rubinetteria – ANTEA s retro hubicou s výpusťou v bronzovom prevedení.

retro umývadlová batéria

Máte radi nádych histórie vo vašej domácnosti? Môže vás inšpirovať článok, kde nájdete rady a tipy pri zariaďovaní retro kúpeľne.

Je tiež dôležité vziať do úvahy funkčnosť a to, kto bude priestor využívať.

eTip: V dnešnej dobe nie sú žiadnym zázrakom už ani detské kúpeľne. Tu sa pýta zvoliť farebnosť, ktorú ponúka vodovodná batéria SLEZAK-RAV JUNIOR.

detská umývadlová batéria

Materiál použitý na výrobu umývadlovej batérie

Kvalita materiálu a povrchová úprava umývadlovej batérie je taktiež dôležitým faktorom, na ktorý je potrebné sa zamerať pred zakúpením umývadlovej batérie.

Kvalita materiálu a povrchová úprava určuje trvanlivosť batérie, jej údržbu, ľahké čistenie a prietok vody.

eTip: SAPHO – MINIMAL podomietková umývadlová batéria.Máte radi minimalizmus a potrpíte si na kvalitných materiáloch? Potom je pre vás táto umývadlová podomietková batéria ako stvorená. Je vyrobená z kvalitného materiálu – nerez satin.

najkrajšia umývadlová batéria

Umývadlová batéria sa skladá z častí, ktoré môžu ľahko zlyhať, ak sú nekvalitné, a preto celkovo zaplatíte pri častých opravách alebo dokonca výmenách viac.

Kvalitu materiálu umývadlovej batérie môžete posúdiť podľa počtu rokov záruky, ako aj podľa jej estetických hodnôt. Mali by ste hľadať umývadlovú batériu s dokonalou symetriou a rovnými líniami.

eTip: HOPA – Umývadlová dvojotvorová batéria PORTOFINO. Moderný luxusný taliansky dizajn, jedinečnosť, pochrómovaný kov a 5-ročná záruka.

dvojotvorová batéria

Myslite aj na svoju peňaženku

Áno, dizajn umývadlovej batérie je naozaj dôležitý a mal by byť prispôsobený línii sanitárnej keramiky. Ale je to jediná vec, na ktorú sa máte pozerať? Očividne nie. Je potrebné myslieť aj na svoje financie.

Na čom môžete ušetriť, je spotreba. Ako? Najjednoduchšie je zvoliť kohútiky s regulátormi prietoku alebo prevzdušňovač, ktorý dokáže znížiť spotrebu vody až o 50%. Ďalšou alternatívou sú kohútiky so senzormi, ktoré začnú pracovať, len keď zaznamenajú pohyb rúk. Na druhej strane, elektronické umývadlové batérie si vyžadujú vysokú vstupnú investícia.

Návod montáže automatickej umývadlovej batérie:

Nech sa už rozhodnete pre čokoľvek, ušetríte na účte za vodu a prispejete k ochrane životného prostredia. Najspokojnejší budete, ak skombinujete estetiku s funkčnosťou.

Proces inštalácie umývadlovej batérie

V neposlednom rade by ste sa mali uistiť, že pred kúpou umývadlovej batérie zvážite proces jej inštalácie, aby vaša kúpeľňa po inštalácii vyzerala čisto a pekne.

Ak sa rozhodnete pre podomietkovú batériu, dobre si rozmyslite jej umiestnenie. Výtoková hubica by mala byť nad stredom umývadla. Ak sa do toho pustíte, tak výsledok stojí naozaj zato.

eTip: Podomietková umývadlová batéria SAPHO – SPY, chróm.

podomietková umývadlová batéria

Ak je vaším hlavným cieľom zakryť potrubie, ktoré vychádza z podlahy, mali by ste sa rozhodnúť pre umývadlovú batériu s podstavcom.

Na druhej strane, ak vám zo steny vychádza potrubie, mali by ste si zvoliť závesné umývadlo.

Ukážka montáže štandardnej umývadlovej batérie:

Záver

Dúfame, že vám tento prehľad pomôže kúpiť tú najlepšiu umývadlovú batériu, ktorá vám bude dlho slúžiť. Pre rôzne štýly sme pre inšpiráciu vybrali batérie od renomovaných dlhoročných výrobcov.

Dajte nám vedieť, ktorá umývadlová batéria sa vám najviac páči.

4.8/5 - (5 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *