S čím kombinovať begónie?

s cim kombinovat begonie

Begónie sú jedným z najobľúbenejších druhov kvetov na svete, vďaka svojmu pestrému farebnému spektru a neobvyklým tvarom. Ich elegantné lístie a krásne kvety sú ideálne na ozdobenie záhrad, balkónov, terás alebo interiérov. Ak si chcete vychutnať krásu begónií, mali by ste vedieť, s čím ich kombinovať.

Begónia a kombinácia s inými rastlinami

  1. Petúnie: Begónie a petúnie sú ideálnou kombináciou kvetov, ktoré spolu tvoria dokonalý kontrast. Begónie majú často tmavšie farby ako petúnie, a preto sú ideálnou voľbou pre pestovanie v záhradách alebo na terasách, kde sa chcete pohrať s farbami.
petúnie
  1. Verbena: Ak hľadáte kvety, ktoré sa dokonale hodia k begóniiám, verbena je tou správnou voľbou. Verbena má jemné kvety, ktoré sú perfektnou protiváhou pre väčšie a bohatejšie kvety begónií.
verbena
  1. Šalvia: Begónie a šalvie sú ďalšou populárnou kombináciou kvetov, ktoré spolu tvoria harmonický celok. Begónie dodávajú farbu a lesk, zatiaľ čo šalvie pridáva textúru a objem.
šalvia
  1. Rozchodník: Rozchodník je ideálny pre pestovanie s begóniami v kvetinových záhonoch, pretože sa dokonale hodia k jemnej kvetinovej textúre begónií. Rozchodník má veľké, nápadné kvety a jeho zelené lístie dodáva záhonu prírodný vzhľad.
rozchodník
  1. Coleus: Ak hľadáte rastlinu, ktorá dokáže oživiť tmavé farby begónií, coleus je tou správnou voľbou. Jeho pestrofarebné lístie je dokonalým protikladom ku kvetom begónie a preto spolu tvoria skvelý základ pre kvetinové aranžmány.
coleus
  1. Begónia s begóniou: Napokon, ak sa chcete zamerať výhradne na begónie, môžete ich kombinovať navzájom. Existuje mnoho druhov begónií, ktoré sa líšia farbami, tvarmi a veľkosťami kvetov a lístia, takže je možné vytvoriť pestrofarebné a zaujímavé záhony len s nimi.

Vzhľadom na ich krásu a všestrannosť sú begónie jednou z najobľúbenejších rastlín medzi záhradkármi po celom svete. Ich schopnosť rásť v tienistých a polotienistých miestach robí z nich ideálnych spoločníkov pre mnohé iné rastliny.

Keď hľadáte spoločníka pre svoje begónie, nezabudnite, že aj lístie môže byť dôležité. Ak chcete vytvoriť pestrofarebný záhon, môžete skombinovať rôzne druhy begónií s rôznymi druhmi lístia, ako je napríklad harmančekové lístie alebo japonský javor. Toto vám umožní vytvoriť zaujímavé kontrasty a vytvoriť záhon, ktorý bude naozaj oku lahodiaci.

Pri pestovaní begónií je dôležité mať na pamäti aj ich nároky na svetlo, vlhkosť a pôdu. Všeobecne platí, že begónie preferujú polotieň a vlhkú, dobre priepustnú pôdu. Niektoré druhy begónií však môžu byť náročnejšie na svetlo a pôdu, takže je dôležité sa s nimi dôkladne oboznámiť.

Nakoniec, pri kombinovaní begónií s inými rastlinami by ste mali zvážiť aj ich výšku. Niektoré druhy begónií rastú vysoko, zatiaľ čo iné sú nižšie. Kombinácia vyšších a nižších druhov vám umožní vytvoriť rovnováhu a zabezpečiť, aby každá rastlina mala dostatok priestoru a svetla.

eTip: Prečítajte si aj ďalšie praktické články ako pestovať cyklámen; lopatkovec; mučenku belasú; alebo oleander.

Vzhľadom na ich všestrannosť a krásu sú begónie ideálnou voľbou pre pestovanie v záhradách, kvetinových záhonoch a na balkónoch. Ak sa rozhodnete pre ich pestovanie, mali by ste vždy pamätať na ich nároky a potreby, a zvoliť spoločníkov, ktorí im budú vyhovovať. S týmito tipmi a trikmi však budete mať vytvorené krásne a pestrofarebné kvetinové aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť celé leto.

5/5 - (4 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Záhrada. Pridaj odkaz do záložiek.

One thought on “S čím kombinovať begónie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.