Zobrazených 1–150 z 309 výsledkov

Aký štýl kuchynskej linky je najvhodnejší pre moje usporiadanie?
Vaše rozloženie nakoniec nemusí ovplyvniť to, aký štýl skrinky si vyberiete. Môže však mať vplyv. Veľké rodinné kuchyne s nápadmi na kuchyňu v tvare U dobre fungujú s veľkým ostrovom alebo stolom vo farmárskom štýle v ich srdci, takže možno tradičný alebo vidiecky vzhľad bude vyhovovať vašim potrebám. Alternatívne môžu kuchynské zostavy ťažiť z moderných racionalizovaných dizajnov, ktoré maximalizujú svetlo a priestor.

Aké sú najkvalitnejšie kuchynské skrinky?

Korpusy sú skrinky, na ktoré sa pripevňujú dvierka a čelá zásuviek – vnútorný rámec vašej kuchyne. Majú konštrukčnú úlohu, pokiaľ ide o podporu pracovných dosiek, a samozrejme poskytujú úložný priestor a priestor pre spotrebiče. Sú viditeľné len pri otvorených dvierkach, preto ich ľahko prehliadnete, ale nekvalitné korpusy majú obrovský vplyv na životnosť a výkon vašej kuchyne.

Hustota materiálu rozhoduje o životnosti vašich kuchynských skriniek. Drevotriesková doska s nízkou hustotou je najzákladnejším materiálom pre korpusy. Je náchylnejšia na trvalé deformácie vo vlhkých podmienkach, ale je cenovo najdostupnejšou možnosťou. Tu nájdete úplný zoznam možností.

1. Kuchynské skrinky z drevotrieskovej dosky s melamínovým povrchom
Základná strava základných kuchýň, MFC je vyrábaná doska obľúbená pre to, že je lacná, ale pevná. Jej drevotrieskové jadro sa vyrába z odpadového dreva, pilín a papiera a je obložené melamínovým laminátom. Povrch korpusu je odolný proti vlhkosti, proti plesniam a ľahko sa čistí. Drevotrieskové jadro sa pri vniknutí vlhkosti rozťahuje a “vyfukuje”, ale väčšina moderných korpusov je dobre utesnená, aby sa tomu zabránilo.

2. Skrine z MDF (drevovláknitých dosiek strednej hustoty)
Ďalšia obľúbená masovo vyrábaná doska. Považuje sa za lepšiu ako drevotriesková doska, a preto je nepatrne drahšia. Prečo? Pretože je pevnejšia, hustejšia a pri rezaní má oveľa hladšie hrany odolnejšie voči vlhkosti. MDF je vyrobená z plstených drevených vlákien spojených pod vysokým tlakom, neobsahuje miazgu ani suky a má hladký povrch, ktorý je vhodný na rôzne povrchové úpravy.

3. Drevotrieskové alebo MDF dosky s dreveným povrchom
Aby sa dosiahla krása pravého dreva bez obáv z jeho deformácie, na jednu alebo obe strany MDF alebo drevotrieskovej dosky sa nanesie tenká dyha z dreva – často na mieru dverám -, ktorá vytvára dojem jedného kusu dreva.

4. Kuchynské skrinky z preglejky
Preglejka je prvotriedny doskový materiál vyrobený z vrstiev tvrdého dreva a väčšinou ho používajú výrobcovia skríň na mieru. Je neuveriteľne stabilná a pevná – prakticky nepriestrelná -, ale jej hmotnosť môže byť problémom pri skriniach so závesom na stenu. Preglejka námornej triedy alebo MR (odolná voči vlhkosti) je dobrou voľbou, ak je váš dom postavený v záplavovej oblasti. Zvyčajne je obložená dubovým alebo brezovým drevom, ale môže byť aj lakovaná alebo laminovaná.

5. Kuchynské skrinky z pravého dreva
Masívne drevo z jednotlivých dosiek je v skutočnosti veľmi nepraktickou voľbou pre korpusy. Nie je také tuhé ako umelo vyrobené dosky a mohlo by sa časom aj zdeformovať. Jedinou platnou možnosťou sú preto korpusy z masívneho dreva vyrobené z viacdielnych dosiek, čo sú úzke drevené hranoly spojené dohromady, aby sa zabránilo ohýbaniu
Výhodou je, že okraj kostry sa dá brúsiť na rovinu, takže na dosiahnutie čistého vzhľadu nie sú potrebné okrajové lišty.

Mám si vybrať štandardné skrinky alebo kuchynské skrinky na mieru?
Väčšina firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou kuchýň, ponúka kuchyne so štandardnými skrinami v rôznych veľkostiach. Korpusy sa zvyčajne vyrábajú v štandardných európskych rozmeroch – označených podľa šírky. Napríklad 300 mm, 500 mm, 600 mm atď. Tieto rozmery zodpovedajú aj európskym rozmerom spotrebičov, čo uľahčuje montáž spotrebičov a skriniek.
Môžete použiť online nástroje alebo zástupcu kuchynskej spoločnosti, aby vám vypracoval najlepší návrh zodpovedajúci rozmerom vašej miestnosti, a prijať to, čo majú, ako definitívny výber.

Prípadne môžete využiť služby výrobcu, ktorý vám navrhne a vyrobí skrinky na mieru, pričom využije špecializovaných stolárov a tesárov, ktorí sa dokonale prispôsobia vašej miestnosti. Za túto možnosť si samozrejme priplatíte, ale potom máte slobodu výberu a flexibilitu pri navrhovaní.

Štýl kuchynských skriniek
Tu je náš konečný zoznam mnohých štýlov, z ktorých si môžete vybrať.

Kuchynské skrinky Shaker
Masívne lakované drevené dvierka s rámovým prvkom a dyhovaným stredovým panelom sú naďalej obľúbené. Sú známe tým, že sú nadčasovou a univerzálnou voľbou – napriek tomu je možné v závislosti od zvolenej farby vytvoriť niekoľko dramaticky odlišných vzhľadov.
Svieža biela a pekné pastelové farby sú v chladnom Škandinávskom štýle. Námornícka modrá a bridlicovo šedá sú trendové a dramatické, zatiaľ čo šalviovo zelená a krémová sú večnou klasikou, najmä v kombinácii s drevenými pracovnými doskami.

Kuchynské skrinky z dosiek
Dizajny doskových dvierok sú hladkým plátnom, ktoré sa dá prispôsobiť rôznym prostrediam. Či už ide o jednoduchú funkčnú nízkorozpočtovú kuchyňu, alebo o estetický vzhľad s vysokým dizajnom v žiarivých farbách. Pre nenáročnú údržbu si vyberte matné povrchy namiesto lesklých a rozhodnite sa aj pre skrinky bez úchytiek. Nielenže sa ľahšie udržiava v čistote, ale vyzerá veľmi elegantne a je bezpečnejšia, ak okolo vás behajú malé deti.

Kuchynské skrinky s vysokým leskom
Moderné dizajny sa odklonili od klinicky bielych alebo mosadzne červených lesklých plôch. Najnovším trendom sú skrinky v krásnych neutrálnych odtieňoch – myslite na sivú, hubovú, šampanskú a krémovú. Stále sa vyznačujú rovnakými plynulými líniami a bezproblémovou povrchovou úpravou, pre ktorú je vysoký lesk obľúbený, ale jemné farby prinášajú charakter a ľahšie sa s nimi žije. Nové technické postupy tiež pomohli vdýchnuť nový život materiálu, ktorý bol predtým v nemilosti, vďaka čomu sa zdá byť ešte lesklejší a jednotnejší.

Voľne stojace kuchynské skrinky
Pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenejší prístup k dizajnu svojej kuchyne, je čoraz atraktívnejšia možnosť kúpy voľne stojacich skriniek. Voľne stojace kuchynské linky, ktoré sú často iniciované snahou ochrániť pôvodné architektonické prvky pred trvalým pripevnením moderných vstavaných skriniek, sú obzvlášť obľúbenou voľbou v dobových nehnuteľnostiach.
Tento trend sa presadzuje aj v moderných kuchyniach, najmä vo veľkých otvorených priestoroch, kde môže kuchyňa vďaka samostatným skriniam zaujať centrálne miesto. Ďalší bonus? Ak si kuchyňu zamilujete, môžete si ju vziať so sebou, keď sa budete sťahovať.