Vaša obývacia izba je centrom domácnosti. Je to miesto, kde sa zabáva rodina a priatelia a miesto, kde môžete skutočne prezentovať svoj osobný štýl. Ak vás zaujíma, ako navrhnúť dokonalú obývaciu izbu, je dôležité začať správnym nábytkom. Pozrite si nábytok do obývačky v našom katalógu produktov a nájdite inšpiráciu.

Vytvorte funkčné usporiadanie
Rozhodovanie o tom, ako navrhnúť elegantne zladenú obývaciu izbu, sa vždy začína rozložením. Zmerajte si rozmery miestnosti a napíšte si ich na kus papiera, kde uvediete tvar vášho obytného priestoru spolu s počtom metrov (centimetrov) na dĺžku a šírku. Tento jednoduchý krok vám uľahčí hľadanie nového nábytku, ktorý sa pekne zmestí do množstva priestoru, ktorý máte, bez toho, aby ste mali pocit, že je preplnený.
Či už ide o pohovky do obývačky, stoly alebo iný nábytok, kľúčové je správne určiť veľkosť a rozloženie. Najprv si zapíšte celkové rozmery hlavného kusu nábytku a potom vyberte akcentový nábytok, ktorý sa zmestí okolo neho. Nezabudnite ponechať okolo nábytku dostatok priestoru, aby ste sa vy a vaši hostia mohli po miestnosti ľahko pohybovať.

Určite svoj osobný štýl
Každý má iný dizajnový štýl, preto si nájdite čas a zistite, ktorý vám najviac vyhovuje. Napríklad ľudia, ktorí majú radi moderný vzhľad, môžu uprednostňovať obývačkové stoličky a stoly so zúženými nohami, výraznými farbami alebo nízkoprofilovým dizajnom. Tí, ktorí majú radi svoj nábytok trochu tradičnejší, pravdepodobne uprednostňujú komponenty, ako sú vyrezávané drevené nohy, preplnené vankúše a klasické farebné prevedenia. Poznačte si kúsky, ktoré sa vám najviac páčia, a premyslite si, ako budú ladiť s ostatnými farbami a predmetmi, ktoré už máte doma.

Neobetujte kvalitu
Nový nábytok do obývačky je pomerne veľká investícia, preto si chcete byť istí, že si vyberiete položky, ktoré vydržia. Pri nábytku nikdy nešetrite na kvalite, inak ho budete musieť o pár rokov vymeniť. Pozrite sa na typ materiálu, z ktorého sú vyrobené, a uistite sa, že sú pevné a odolné. Masívne drevo je lepšou voľbou ako napríklad MDF alebo drevotrieska.

Ako navrhnúť dokonalú obývaciu izbu: Uistite sa, že je funkčná.
Čím funkčnejšia bude vaša obývacia izba, tým viac času v nej budete chcieť tráviť. Zvážte každý nový kus nábytku a to, ako bude slúžiť vašim potrebám. Konferenčný stolík so zdvíhacou doskou uľahčí prácu na notebooku alebo konzumáciu jedla pred televízorom. Súprava hniezdnych stolíkov vám ponúka dostatok miesta na stôl, ale keď ich nepoužívate, môžete ich úhľadne schovať a získať tak viac štvorcového priestoru. Úložné lavice sú pohodlné na sedenie a zároveň vám poskytnú ďalší úložný priestor na vankúše a iné doplnky. Čím multifunkčnejší je váš nábytok, tým viac získate zo svojej investície.

Pohodlie vládne
Samozrejme, váš nábytok by mal byť štýlový a odolný, ale mal by byť aj pohodlný na dlhodobé sedenie. Obývačkové sedacie súpravy ponúkajú veľa priestoru na natiahnutie a relaxáciu, zatiaľ čo polohovateľné kreslá do obývačky vám umožnia vyložiť si nohy po dlhom dni. Pohovky a kreslá s dostatočným polstrovaním po celej ploche spolu s pevným rámom by vám mali poskytnúť potrebnú úroveň pohodlia.
K nákupu nábytku do obývačky pridajte otoman, aby ste si mohli pohodlne vyložiť nohy. Pokiaľ ide o kreslá, tiež existuje veľa skvelých možností. Zvážte otočné kreslo, čalúnené hojdacie kreslo alebo veľké klubové kreslo pre maximálny relax, kedykoľvek sa budete zdržiavať v tejto časti domu. Vďaka správnemu štýlu, kvalite a funkčnosti je ľahké nájsť ideálny nábytok do obývačky, aby ste si túto časť svojho domova mohli užívať ešte mnoho rokov.